آخرین اخبار
۲۲:۴۷:۵۱ - دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خوردن فسنجان در سرزمین گردوها
شهمیرزاد نیوز: از آنجا که شهمیرزاد صاحب بزرگترین باغ های گردوی جهان است، طبیعی است که غذاهایی که با گردو تهیه می شوند جایگاهیی ویژه در سفره این شهر داشته باشد، فسنجانی که در شهمیرزاد می خورید یکی از خوش طعم ترین فسنجان هایی است که تابحال تجربه کرده اید. یکی از لذتبخش ترین بخش […]

شهمیرزاد نیوز: از آنجا که شهمیرزاد صاحب بزرگترین باغ های گردوی جهان است، طبیعی است که غذاهایی که با گردو تهیه می شوند جایگاهیی ویژه در سفره این شهر داشته باشد، فسنجانی که در شهمیرزاد می خورید یکی از خوش طعم ترین فسنجان هایی است که تابحال تجربه کرده اید.

یکی از لذتبخش ترین بخش های سفر تجربه طعم هایی است که در شهر مقصد با آنها مواجه می شویم. غذاهای رسمی ایرانی در هر شهر و منطقه بنا به ذائقه مردم و مواد اولیه، به شیوه ای خاص طبخ می شوند. غذاهای شهمیرزادی هم از این قاعده مستثنی نیستند.

محبوب ترین غذای شهمیرزادی ته چین است. این غذا با ته چین مرغ رایج فرق دارد. ته چین شهمیرزادی با گوشت تهیه می شود که آلوچه، چغندر، به، سیب زمینی، هویج، کلم بون، بادمجان، اسفناج و… نیز در کنار آن همراه با ترشی متکا از ویژگی های خاص ته چین شهمیرزادی است که با آب زرشک طبیعی طعم بی نظیری دارد و در مناسبت های مختلف صرف می شود، چهارشنبه سوری یکی از این مناسبت هاست.

رشته پلو هم یکی دیگر از غذاهایی است که اگر مهمان خانه ای در شهمیرزاد باشید قطعا یک وعده با آن پذیرایی خواهید شد.

از آنجا که شهمیرزاد صاحب بزرگترین باغ های گردوی جهان است، طبیعی است که غذاهایی که با گردو تهیه می شوند جایگاهیی ویژه در سفره این شهر داشته باشد، فسنجانی که در شهمیرزاد می خورید یکی از خوش طعم ترین فسنجان هایی است که تابحال تجربه کرده اید، تفاوت اساسی این خورش با فسنجان های دیگر آن است که شهمیرزادی ها بجای رب انار از لواشک آلو برای ترش کردن فسنجان استفاده می کنند.

سبزی پلوی شهمیرزادی هم که رسمی ترین غذای این شهر محسوب می شود، در مهمانی ها سرو می شود. این پلو که با عدس و لوبیا چشم بلبلی و سبزی های معطر مثل تره، جعفری، گشنیز و …تهیه شده و با گوشت گردن سرو و با لبو، سیب زمینی سرخ کرده و بادمجان سرخ شده تزیین می شود.

اگر برای دیدن آشنایی به شهمیرزاد سفر می کنید می توانید این غذاهای خوشمزه را امتحان کنید، در غیر اینصورت می توانید مطمئن باشید به دلیل مرغوبیت گوشت گوسفند ، یکی از لذیذ ترین کباب های زندگی تان را در رستوران های این شهر تجربه خواهید کرد.