آخرین اخبار
۹:۳۲:۵۴ - جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیین رونمایی از ۳عنوان کتاب نویسندگان شهمیرزادی برگزار شد .
آیین رونمایی از ۳عنوان کتاب نویسندگان شهمیرزادی با حضورمدیر کل کتابخانه های استان سمنان، فرماندار،بخشدار،سرپرست شهرداری،اعضای شورای اسلامی شهرشهمیرزاد و جمعی ازمسؤولین وعلاقمندان به کتاب در هفته کتاب امشب درکتابخانه عمومی حضرت آیت الله العظمی شیخ علی اکبر کبیرشهمیرزادی طی مراسمی انجام شد. نویسندگان شهمیرزادی وکتاب های رونمایی شده به شرح ذیل بود: ۱- آقای […]

آیین رونمایی از ۳عنوان کتاب نویسندگان شهمیرزادی با حضورمدیر کل کتابخانه های استان سمنان، فرماندار،بخشدار،سرپرست شهرداری،اعضای شورای اسلامی شهرشهمیرزاد و جمعی ازمسؤولین وعلاقمندان به کتاب در هفته کتاب امشب درکتابخانه عمومی حضرت آیت الله العظمی شیخ علی اکبر کبیرشهمیرزادی طی مراسمی انجام شد.
نویسندگان شهمیرزادی وکتاب های رونمایی شده به شرح ذیل بود:
۱- آقای دکتر مرتضی نیکزاد با کتاب مجموعه مقالات
۲- آقای محمد اسماعیل لاری با کتاب یک قرن آموزش و پرورش شهمیرزاد
۳- آقای عبدالله قاسمی باکتاب دارکوب
در این مراسم بخشدار شهمیرزاد پیرامون اهمیت مطالعه مطالبی بیان کردوگفت:ناشران کتاب باید به عنوان افسران جنگ نرم در جامعه تلاش کنندوعلمانیز در عرصه کتاب وکتابخوانی مبلغ باشندضمن اینکه در إموزش وپرورش ودانشگاههای ما نیز مشاورانی جهت برنامه ریزی برای کتابخوانی بیشترصورت پذیرد وتنها به کتب تحصیلی اکتفا نشود
بهنام جهانی میزان مطالعه در کشور را نامناسب دانست وعنوان کرد یکی ازمعیارهای کشورهای پیشرفته میزان مطالعه می باشد.
آقای عبدالله قاسمی نویسنده شهمیرزادی کتاب دارکوب نیز در این مراسم گفت:هرانسان در هرجایگاهی که قرار دارد می بایست امروزش با روز قبل آن متفاوت باشد ودر جهت افزایش آگاهی ومطالعه تلاش کند واگراینگونه نباشد،ضایعه است وباید به دنبال تغییر ورو به پیشرفت باشیم.
وی ادامه داد:شهروندان شهمیرزادی با خرید کتابها وآثاروی زمینه را برای انتشار کتابهای بیشتر ونگاشتن کتب بیشتر مهیاکنند.
قاسمی در خصوص کتاب دارکوب توضیح داد:در این کتاب به مسائل ومشکلات شهمیرزاد وبه زبان درد دل نگاشته شده است،همچنین کتاب شیرآقا خود رانیز بر اساس ارائه تاریخ وپیشینه شهمیرزاد بیان کرده است.
این نویسنده وبازنشسته آموزش وپرورش اذعان داشت:آنچه را که موجب دلگرمی وی برای ادامه فعالیت ونگاشتن آثار بیشتر کرده است،حمایت همشهریها وفروش بیش از ۶۰ درصد کتاب منتشر شده دارکوب می باشد.
اسماعیل لاری نیز از دیگر نویسندگان ومحققین شهمیرزادی که نویسنده کتاب پرمحتوای بهشت کویرواثر جدیدیک قرن تاریخ آموزش وپرورش شهمیرزاداست،گفت:کتاب جدیدوی در خصوص بازگشایی اولین مدرسه در شهمیرزاد در سال ۱۲۹۳ بوده که بیش از ۸۰ سند رسمی در اثبات آن در کتاب آورده شده ضمن اینکه بیش از یک قرن تحصیل علم ودانش در شهمیرزاد را نیزنشان از فرهنگ غنی این خطه برشمرد.
در ادامه دکتر مرتضی نیکزاد خالق کتاب مقالات که مشتمل بر عناوین علمی، پزشکی، ادبی، تحقیقی، اجتماعی وانتقادی می باشد با زبان شعرنسبت به بیان مطالب کتاب خود پرداخت وگفت:نویسندگان زحمات زیادی را متحمل می شوند تا یه کتاب مناسب در اختیار خوانندگان آن قرار گیرد،لذا آنچه را که موجب می شود تا این خستگی از تن نویسنده در برود خواندن آن کتاب توسط شما است.
در ادامه نیز ازاین سه کتاب رونمایی شد وهمچنین ازنویسندگان آنهاتجلیل به عمل آمد.
درپایان نیز از زحمات وتلاشهای یکی از ناشران وخیر شهمیرزادی جناب اقای حسین جباری از انتشارات راستی نو تقدیر شد.